Ich pestovanie je vskutku nenáročné a zvládne to každý. Je však dôležité zachovať niekoľko krokov aby sme boli v ich pestovaní úspešní. Tu sú:
Plánovanie
Objednajte si semená alebo rastliny na jarné vysádzanie a sejbu.Nezabudnite na to akým krásnym dojmom pôsobia kombinácie striebristosivých listov klinčekov s inými rastlinami a podľa toho si zakreslite budúcu zostavu rastlín do svojho plánu záhrady.
Množenie a sejba
Pri sejbe jednoročných klinčekov vysejte v januári v skleníku semená do riadkov, jemne ich zasypte zeminou a prikryte plastovým alebo skleneným krytom. Udržujte teplotu okolo 13-15°C.
Pri množení odrezkami začnite už v decembri. Z dolnej časti kvetonosných stoniek vyberte bočné výhony zo 4-5 pármi listov. Odrezky zapichnite do hrubozrnného piesku cca 2,5 cm od seba po dolný pár listov a zalejte tak aby piesok bol vlhký ale nie premočený. Teplota by nemala klesnúť pod 13°C. O 10-15 dní po náznakoch zakorenenia ich presaďte do črepníkov s priemerom cca 5 cm.
Presádzanie
Rastliny vysaďte najprv do nádob s priemerom 10 potom 15 cm a to vždy keď ich korene dorastú k stenám predchádzajúceho črepníka. V priebehu apríla až mája rastliny presaďte do črepníkov s priemerom 20 cm.
Zaštipovanie bočných výhonkov
Výhonky, ktoré vyrástli na základe prvého zaštipovania treba tiež zaštipnúť. Tento úkon ovplyvňuje vývin kvetov. Zaštipovanie môžete opakovať od polovice júna do konca augusta až trikrát. Dosiahnete tým kvitnutie aj v zime a na jar.
Zalievania a hnojenie
Klinčeky pestované v nádobách by sa nemali stále zalievať. Počkajte kým nebude koreňový bal úplne suchý až potom výdatne zalejte.
Súčasne môžete hnojiť slabým roztokom hnojiva s vysokým obsahom draslíka. V teplých mesiacoch každých 14 dní, po zvyšok roka raz do mesiaca.